Category Archives: Ātrie Kredīti

Kādēļ nepieciešams darba līgums?

Mūsdienās uzņēmumu pirms ienākšanas komandā lūgs jaunajiem darbiniekiem parakstīt darba līgumu. Vai atceraties, ka esat parakstījis vienu no šiem savā pašreizējā darbā?

Ja kādreiz esat domājis par to, cik svarīgi ir darba līgumi jūsu biznesam vai jūsu kā darbinieka tiesībām, mēs šeit esam ieguvuši visu nepieciešamo informāciju. Darba līgumi ir būtisks dokuments gan darbiniekiem, gan darba devējiem, kas likumīgi nosaka darba attiecības un nosaka svarīgu sistēmu un politiku.

Šie līgumi gan darbiniekam, gan darba devējam nodrošina skaidru vienošanos par to, kas ir sagaidāms no katras puses, vienlaikus izklāstot visas tiesības, pienākumus un pienākumus. Tas aizsargā darba drošību un darbinieka tiesības, kā arī aizsargā darba devēju no noteiktiem riskiem, piemēram, konfidencialitātes pārkāpumiem.

Šeit ir uzskaitīti iemesli, kāpēc darba līgumi ir obligāti jāiegūst jebkurā biznesā.

Izpratne par darbinieku pienākumiem
Viena no pirmajām lietām, ko izdarīs labs darba līgums, ir skaidri noteikt darbinieka stāvokli un pienākumus.

Darbiniekiem palīdz iegūt dokumentu, kurā ir skaidra informācija par amata aprakstu, pienākumiem, algu un pabalstiem. Nekas nav sliktāks par ieiešanu jaunā lomā un līdz galam nepārprotamo uzdevumu un pienākumu noteikšanu. Tas pirms darba uzsākšanas ir jānosaka darba devējam ar līgumu.

Tas darbojas arī par labu darba devējiem. Līguma noslēgšana, kas nosaka standartus, kurus sagaida no katra darbinieka, ir lielisks veids, kā iegūt vislabāko no katra komandas locekļa. Abām pusēm apzinoties gaidāmos attiecībā uz darbinieku sniegumu, nevar būt vietas neskaidrībām.

Tas arī dod pamatu pievienot vai atņemt pabalstus atbilstoši darbinieka sniegumam. Ja darbinieks pastāvīgi nepietiekami darbojas un nepilda līgumā noteikto vienošanos, darba devējam būs pamats rīkoties.

Darba drošība darbiniekiem
Darba līgumā jāiekļauj arī skaidra informācija par darba termiņu. Tas ir, tieši tā, cik ilgi darbinieks ir nolīgts uzturēties uzņēmumā – piemēram, divus vai piecus gadus.

Šīs informācijas esamība darba līgumos garantē darba drošību darbiniekiem, ja vien viņi nepārkāpj līguma noteikumus. Kad darbinieki jūtas droši attiecībā uz savu lomu, viņiem, iespējams, būs labāki rezultāti un iesaiste.

Darba līgumā arī precīzi jānorāda, kādas darbības var izraisīt uzteikumu. Šīs informācijas iekļaušana nodrošina, ka katrs darbinieks zina, kuras darbības ir obligātas viņu lomai un kuras darbības vai uzvedība ir pretrunā ar uzņēmuma politiku un kā rezultātā tiks atlaista.

Noteiktas algas likmes un ienākumi
Neatkarīgi no tā, vai darbinieks strādā pilnu slodzi, nepilnu slodzi vai gadījuma rakstura, darba līgums palīdz noteikt algas likmes un ienākumus.

Šīs informācijas saturēšana vienā dokumentā parāda abu pušu vienošanos par algu, neatstājot vietu nepareizai saziņai. Runājot par nesaskaņām darba vietā, tas bieži ir saistīts ar naudu – tāpēc darba līgums darbojas, lai samazinātu šo risku.

Darba līguma ietvaros jūs varat noteikt ienākumus, ko saņem jūsu darbinieki, un cik bieži viņi strādā. Varat arī iestatīt, kādi būs viņu gada ienākumi, kā arī jebkuras attiecīgās prēmijas vai prēmiju pamatu.

Mājokļa kredīts dzīvesvietas iegādei – uzzini, kas tas ir!

Lendeeno - mājokļa kredīts

Pavasaris nereti ierodas ar jaunām vēsmām, no kurām bieži sastopama ir tieši dzīvesvietas maiņa. Tomēr šādās situācijās ir pamats bažām – kur iegūt trūkstošo naudu, ja ar saviem iekrājumiem nepietiek? Kam prasīt padomu? Visbiežāk šādu liela apmēra līdzekļu iegūšanu nodrošina aizdevēji, ar kuriem, slēdzot līgumu, iespējams vienoties par konkrētiem naudas atmaksas noteikumiem, kā rezultātā var piepildīt sapni par savu mājokli. Bet kā izvēlēties piemērotāko aizdevēju un neapjukt piedāvājumā, kad nepieciešams mājokļa kredīts? Lasi un uzzini Lendeeno.com sagatavoto rakstu!

Kredīts mājokļa iegādei ir īpaši piemērots, lai pirktu dzīvokli vai privātmāju. Tas tiek uzskatīts par vienu no hipotekāro kredītu veidiem. Ko par to der atcerēties?

Mājokļa kredīts – kas jāzina?

Ņemot vērā, ka šis ir ilgtermiņa kredīts salīdzinoši lielākiem aizdevumiem, ir jārēķinās arī ar citādākiem saņemšanas noteikumiem. Kas jāzina par mājokļa kredītu?

 • Nepieciešams norādīt savu darba vietu, kā arī iesniegt izrakstu par ikmēneša ienākumiem. Tā kā šādā veidā iespējams saņemt līdz pat 200 000 eiro, kredītdevējam ir svarīgi saprast, kāda ir Tava finansiālā situācija un kā Tu varēsi atdot aizņēmumu.
 • Lai saņemtu šādu kredītu, jārēķinās ar ilgāku saņemšanas laiku. Mājokļa kredīti ir liela apmēra aizdevumi, tāpēc to noformēšana un papīru sakārtošana var prasīt ilgāku laiku.
 • Ķīla un galvotājs ir obligāti priekšnoteikumi, lai saņemtu mājokļa kredītu, jo tas rada drošības sajūtu aizdevējam, lai situācijās, ja Tu nevari turpināt atmaksāt aizņēmumu, kredītdevējs neciestu zaudējumus.
 • Kredīts mājokļa iegādei bez pirmās maksas nav pieejams, to nosaka kredītdevēju noteikumi. 
 • Pretstatā, piemēram, ātrajiem kredītiem, kurus pirmoreiz aizdevēji mēdz izsniegt bez procentu likmes, mājokļa kredīta gadījumā ir pretēji – jārēķinās, ka procentu likme būs augstāka. 
 • Mājokļa kredīta saņemšana nereti ir iespējama cilvēkiem, kuri sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu, kas saistīts ar klientu spēju atmaksāt aizdevumu paredzētajā laikā. 

Mājokļa iegādes kredīts ir piemērots dažādās situācijās. Kādās?

Kad mājokļa kredīts var noderēt?

Mājokļa kredīts var palīdzēt, ja esi nolēmis:

 1. iegādāties jaunu dzīvokli vai privātmāju, ja esi nolēmis mainīt ierasto vidi, no īrētas vietas pāriet uz tādu dzīvesvietu, kas pieder pašam;
 2. veikt būtiskus uzlabojumus esošajā dzīvesvietā, kas saistīts ar lieliem remontdarbiem;
 3. būvēt māju no jauna, ja ir, piemēram, iegādāts zemes gabals.

Tomēr, lai izvēlētos arbilstošāko no piedāvājumiem, ieteicams salīdzināt aizdevējus. To iespējams darīt, apmeklējot Lendeeno.com. Kā tas notiek? Lasi un uzzini raksta noslēgumā!

Mājokļa kredīts

Salīdzini pie Lendeeno.com un izvēlies gudri!

Aizdevēja izvēlei ir būtiska loma kredīta ņemšanas gadījumā, jo tas var Tevi pasargāt no papildus naudas izmaksām, kas saistītas ar procentu likmi. Kā salīdzināt kredītdevēju piedāvājumu, apmeklējot Lendeeno.com mājaslapu?

 1. Sākotnēji jāizvēlas konkrēta aizdevuma sadaļa, šajā gadījumā “Mājokļa kredīts”.
 2. Nepieciešams iepazīties ar informāciju, kas saistīta ar šādu kredītu, ja nepieciešams.
 3. Jāatzīmē vēlamais salīdzināšanas rīkā, tostarp aizņēmuma summa.

Tad zem salīdzināšanas rīka redzēsi sarakstu ar aizdevējiem. Tie, kuri būs aktīvi, atbildīs Tev vēlamajām prasībām, un tādējādi varēsi saprast, cik liela ir pocentu likme katram no aizdevējiem un kā kredītdevējus novērtējuši klienti.

Laiks, kad bija nepieciešams doties pie aizdevēja, lai slēgtu kredītu, ir pagājis, un šobrīd to iespējams izdarīt pavisam ātri un vienkārši. Lai slēgtu līgumu un saņemtu naudu, atbildīgi izvēlies kredītdevēju, kā arī ietaupi laiku un noskaidro, kādu kredītdevēju piedāvājumā ietilpst mājokļa kredīts. Ienāc Lendeeno.com un salīdzini aizdevējus, neizejot no mājas!

Bankrots ir klāt: Kā rīkoties?

Aizņēmies lielu naudas summu, bet tagad piemeklējušas problēmas, to atmaksājot kredītdevējam? Tieši šādu situāciju risināšanai ir ticis radīts maksātnespējas process, jo ļauj atbrīvoties no parādsaistībām. Tomēr jāsaprot, ka maksātnespēja nenozīmē, ka aizņēmums dzēsīsies pats no sevis, nebūt ne. Protams, naudas summa, kaut daļēji, būs jāatmaksā. Rakstā noskaidro, kas veicināja maksātnespējas izveidošanos un kas to raksturo!

Maksātnespēja un tās vēsture

Uz jautājumu “kas ir maksātnespēja?” var rast vienkāršu atbildi – spriedums, ko par parādsaistībās esošu personu nosaka tiesa. Ar maksātnespējas piešķiršanu iespējams gan atjaunot parādsaistībās esošā cilvēka maksātspēju, gan apmierināt kreditoru intereses. Kas jāzina par šāda procesa vēsturi?

 1. Iestājoties krīzei, Latvijā bija daudz to iedzīvotāju, kuri, lai arī bija paņēmuši lielus kredītus, īstenojot vērienīgus plānus, tos nespēja atmaksāt laikā. Toreiz viņi visi tika iekļauti parādnieku reģistros, bankas, izveidojot meitasuzņēmumus, pa lētu naudu pārpirka īpašumus, tādējādi liekot ciest vēl lielākus zaudējumus kredītņēmējiem. 
 2. Lai palīdzētu šādiem cilvēkiem atgriezties ekonomikas apritē, tika ieviesta privātpersonas maksātnespējas procedūra. Ar tās ieviešanu kredītņēmējs varēja likumīgi atbrīvoties no kredītsaistībām, liedzot kredītdevējiem pieprasīt aizdevuma pamatsummu vai procentmaksājumus. 
 3. Mūsdienās ir izstrādāts arī maksātnespējas likums, kurā skaidrots, kā var likumīgi noritēt maksātnespējas process Latvijā, kas ir maksātnespējas reģistrs, vai un kāda ir galvotāja maksātnespēja, kas ir tiesas noteikts administrators un citi termini. 

Kas var pieteikt maksātnespējas procesu?

Iesniegumu par maksātnespējas pieprasīšanu var iesniegt dažādas personas. Pastāv:

Fiziskas personas maksātnespēja, kas sevī ietver gan privātpersonas maksātnespēju, gan juridiskas personas maksātnespēju. Tomēr jāsaprot, ka ir savi noteikumi, un ne vienmēr stāsies spēkā maksātnespēja fiziskai personai (piemēram, maksātnespēja privātpersonām), ja persona to vēlēsies, jo ir nepieciešams atbilst kritērijiem. Kādi tie ir? Lasi raksta turpinājumā!

Kad iespējams maksātnespējas process?

Lai varētu atjaunot savu ekonomisko stāvokli, stājoties spēkā maksātnespējai, ir jāsaprot, kādos gadījumos to atzīst:

 • persona nespēj nokārtot parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš un kuras kopā pārsniedz 5000 euro;
 • persona nespēs nokārtot parādsaistības, kurām būtu jāiestājas turpmākā gada laikā, tām pārsniedzot 10 000 euro. 

Svarīgi atcerēties, ka, stājoties spēkā maksātnespējai, parādniekam būs jāsedz izdevumi, tostarp jāiemaksā depozīts administratoram, kas mērāms divu minimālo mēnešalgu apmērā.

Kad nav iespējams maksātnespējas process?

Tāpat pastāv arī noteikumu kopums, kas aizliedz piešķirt maksātnespēju vai liek to pārtraukt gadījumos, ja maksātnespējīgā persona:

 1. aizvadīto trīs gadu laikā pirms procesa pasludināšanas vai pieņemšanas sniegusi maldinošu informāciju kreditoriem;
 2. šādā pašā laika posmā veikusi neatbilstošu līdzekļu izlietojumu sākotnēji paredzētajam, par ko uzsākta krimināllieta;
 3. pēdējā desmitgadē jau bijusi maksātnespējīgas personas statusā ar dzēstām saistībām u.c.

Uzņēmuma maksātnespēja un bankrots ir nepatīkams process, taču tas dod priekšrocības kredītņēmējam un ļauj viņam pēc tam turpināt darbību. Bet cik ilgi turpināt maksātnespējas process? 

Parāda dzēšanas laiks – cik ilgi?

Ja parādā esošajai personai laika posmā līdz pusotram gadam ir iespējams atmaksāt vismaz 20% no aprēķinātās summas, process noslēdzas. Tomēr, ja šajā laika periodā nav izdevies atmaksāt vismaz 20% no summas, procesa ilgumu aprēķina sekojoši:

 • 1 gads, saistībām nepārsniedzot 30 000 eiro;
 • 2 gadi, saistībām nepārsniedzot 150 000 eiro;
 • 3 gadi, saistībām pārsniedzot 150 000 eiro. 

Esi vērīgs un seko līdzi savām kredītsaistībām, plānojot izdevumu un ieņēmumus. Lai pārliecinātos, vai kā veicies citiem un kādas maksātnespējas atsauksmes sniedz profesionāļi, vērsies pie Netcredit, piesakot savu konsultāciju, ļaujot saprast, vai šāds process ir aktuāls arī Tev konkrētā situācijā!

Kas jums jāzina par darba līgumiem

Apsveicam. Pēc neskaitāmām intervijām, jums beidzot tika piedāvāts sapņu darbs. Viss, kas tagad ir jādara, jums ir teikts, ir parakstīt uzņēmuma darba līgumu. Jūs skenējat dokumentu, un juridiskie lietotāji to ātri pārņem. Ko darīt? Vai jūs parakstāt tagad vai riskējat zaudēt darbu, ja jums tā nav?

Rakstveida darba līgumi ir standarta prakse augsta līmeņa vadītāju amatos, bet eksperti saka, ka viņi arvien vairāk kļūst par darba samaksas nosacījumu katram darbinieka līmenim. Turklāt šādi līgumi kļūst arvien sarežģītāki, jo darba devēji cenšas sevi pasargāt no iespējamiem zaudējumiem, ja attiecības sāks.

Slikta ekonomika un no tā izrietošie atlaišanas gadījumi daudziem uzņēmumiem izmaksāja dūšīgas atlaišanas paketes.

Rakstisks darba līgums skaidri nosaka, kas ir darījums. Tas nedrīkst novērst pārpratumus, bet tas noteikti samazina tos.”

Parasti darba līgumā ir izklāstītas abu pušu tiesības, pienākumi un pienākumi. Tas var būt vienas lapas piedāvājums vai 10 lappušu.

Neatkarīgi no tā, kāda veida tā ir, darba līgums var būt biedējoša. Lūk, kas jums jāzina pirms pierakstīšanās punktētā līnijā:

Pārskatīšana, pārskatīšana, pārskatīšana

Nodarbinātības kontakti pēc būtības ir piepildīti ar juridisko žargonu, ko grūti saprast vidusmēra cilvēks. “Nekad neparakstiet neko, ko nesaprotat”.

Bet, ja tiek iesniegts līgums, cilvēki bieži uzskata, ka viņiem ir spiesti rīkoties ātri vai varbūt zaudēt darbu. “Potenciālajam darba devējam ir ļoti grūti pateikt nē, jo jūs vēlaties darbu”.Jāatceras, ka uzņēmums tērēja daudz laika un resursu. Tas ir maz ticams, ka tas atcels darba piedāvājumu, ja lūgsiet laiku pārskatīt līgumu.

Lai gan nav tiesību normu, kas piešķir jums labvēlības termiņu dokumenta izskatīšanai, “tas ir saprātīgs lūgums lūgt laiku, lai pārskatītu līgumu, un saņemt juridisku padomu”. “Ja viņi saka:” Nē, jums tagad ir jāparakstās, “tas jums dos pauzi. Tas jums daudz pastāstīs par jūsu potenciālo darba devēju.”

Kas būtu jāsedz līgumam

Līdztekus tādiem pamatelementiem kā sākuma datums, amata nosaukums un pienākumi un pienākumi, visi jūsu finansiālās kompensācijas aspekti ir skaidri jādokumentē, jo īpaši, ja jūsu algas struktūra ir sarežģīta. Tas ietver pamatalgu, paaugstina jūs apsolīto, komisijas naudu, prēmijas, akciju opcijas, peļņas sadali un to, kā jūs saņemsiet kompensāciju par virsstundām. “Ja jūs, piemēram, skatāties komisiju, jūs vēlaties uzzināt ne tikai to, cik daudz, bet, kad tas ir uzsākts, vai tas notiek pēc maksājuma vai darījuma parakstīšanas?” viņa saka.

Pārliecinieties, ka kontaktpersona ietver sevī visus īpašos solījumus vai apsvērumus. Ja jums tiek dota mutiska apsolīšana sešus mēnešus uz priekšu ar samaksu, vai, iespējams, gada laikā pārcelties uz uzņēmuma Ņujorkas biroju, saņemiet to rakstiski. “Izdomājiet, kas jums ir svarīgs, un pārliecinieties, ka tas ir līgumā”.

Citi nosacījumi, kurus darba devējs, iespējams, ietvers, ir līguma laušanas noteikumi, tostarp atlaišana no darba un visi pēcnodarbinātības ierobežojumi.

Sarunas par labākiem noteikumiem

Darba līgumi bieži vien nepietiekami aizsargā darbinieka intereses. Sliktāk, līgums var samazināt vai noņemt tiesības, kuras jums ir tiesības saskaņā ar likumu. “Bieži vien darba devēji saka:” Šis ir standarta līgums, kas ikvienam ir jāparaksta”. Bet, tāpat kā jebkura līguma gadījumā, darba līgumus var apspriest atkarībā no jautājuma un vai jums ir sviras efekts kā prasmes vai pieredze vai specializētas zināšanas. Ja līgumā ir kaut kas jums nepatīk vai trūkst, lūdziet izmaiņas. “To nekad nevar ievainot.”

Sarkani karogi

Viena no jomām, kam līgumā ir jāpievērš īpaša uzmanība, ir izbeigšanas klauzula. Daudzi darba devēji parasti piedāvā izbraukušajiem darbiniekiem tikai minimālo atlaišanu, kas nepieciešama likumā. “Tomēr, bez līguma, lielākā daļa darbinieku ir tiesīgi saņemt vairāk nekā minimālo un dažos gadījumos daudz lielākus nekā minimums”.

Vēl viena joma ir ierobežojumi, kas attiecas uz darbu pēc darba, kas var kavēt jūs konkurēt ar savu bijušo darba devēju vai pasūtīt klientus, piegādātājus vai bijušos kolēģus, ja jūsu darbs tiek pārtraukts. Daudzi darbinieki neapzināti piekrīt nelabvēlīgiem ierobežojumiem viņu darbībai pēc tam, kad viņi pamet uzņēmumu.

Trauksmes zvani ir jāzvana arī tad, ja jums tiek lūgts parakstīt jaunu līguma viduslīniju. “Ja jūsu darba devējs iepazīstinās jūs ar jaunu līgumu, neatkarīgi no tā, vai tas ir sešus mēnešus vai gadu vēlāk, esiet ļoti uzmanīgs, lai nodrošinātu, ka tas neaizņem kaut ko, kas jums jau ir tiesības.”

Saites, kas saistās

Cik saistošs ir darba līgums? Tas atkarigs. Parasti rakstveida darba līgums būs izpildāms abām pusēm, ja tas ir godīgs un pienācīgi izstrādāts.

Nav pārsteidzoši, “Noteikumi, kas rada vislielāko satiksmi, ir tādi, kādi darbiniekiem ir tiesības pēc izbeigšanas un ierobežojoši līgumi pēc darba.”

Daudzi faktori var padarīt tiesas neizpildāmu līgumu, ieskaitot valodu, kas uzskatāma par neskaidru vai neskaidru, vai arī, ja var pierādīt, ka darbinieks ir parakstījis līgumu.

Ja neesat pārliecināts par līguma noteikumiem vai jūtaties nepatīkami, meklējiet atbilstošus padomus. “Liela daļa mana darba ir veltīta slikta līguma atcelšanai, ko kāds neapzināti parakstīja pirms gadiem”.

6 lietas, ko jāpārbauda pirms darba līguma parakstīšanas

Kā jūs jūtaties, saņemot paziņojumu par to, ka esat uzņemts savā sapņu uzņēmumā pēc ilga darba meklēšanas procesa? Nav šaubu, ka jums jābūt satrauktiem, jo ​​nevarat sagaidīt, kad parakstīsiet darba līgumu.

Neskatoties uz to, ka tas ir vissvarīgākais dokuments, kas organizē darba līgumu, tikai daži cilvēki patiešām ir apņēmušies rūpīgi izlasīt darba līgumu. Daži cilvēki vienkārši uzskata, ka saturs ir tieši tas, ko viņi saprata un gaidījuši viņu prātā. Daži citi varētu mēģināt izlasīt līgumu, bet tam ir tik daudz punktu ar sarežģītiem teikumiem un nepazīstamiem noteikumiem, kurus viņi patiešām nesaprot. Tikmēr daži cilvēki nesaprot, kā līgums ietekmēs viņu nodarbinātības statusu organizācijā. Šie ir visbiežāk sastopamie iemesli, kāpēc darbinieki pabeidz parakstīt darba līgumu, neizlasot visus dokumentus.

Tomēr ļoti svarīgi ir lasīt darba līgumu pirms darījuma noslēgšanas. Ir svarīgi pārbaudīt, vai uz to rakstītie punkti atbilst esošajiem apstākļiem, vai arī jums joprojām ir jāapspriež daži no tiem. Ja nepieciešams, ir svarīgi arī jautāt, kāda nozīme ir nepazīstamiem noteikumiem līgumā, lai pārliecinātos, ka jūs pilnībā saprotat katru līguma dokumentā norādīto punktu. Šeit ir daži punkti, kas jāpārbauda, ​​pirms tiek parakstīts darba līgums par jaunu darbu:

 1. Amata nosaukums un apraksts

Jūs varētu ticēt, ka esat sapratis par darbu, kuru jūs izmantojat, un esat gatavs uzņemties atbildību par darbu. Tomēr darba līgumā jāpārbauda, ​​vai amata nosaukums, nodaļa un darba apjoms ir tāds pats kā tas, ko jūs gaidījāt vai ne. Jūs varat izlasīt šo informāciju darba nosaukumā un aprakstā. Ja ir nepareiza saziņa ar recruiter, un jūs ignorējat šo jautājumu, pastāv izredzes, ka jums būs jārisina dažādi uzdevumi ārpus jūsu kompetences.

 1. Kompensācija un pabalsti

Alga un prēmijas var būt viens no svarīgākajiem apsvērumiem, kad cilvēki izvēlas darbu. Kamēr jūs esat vienojušies par to ar intervijas darbiniekiem, un ir panākta vienošanās par noteiktu summu, tomēr to ir jāpārbauda līgumā. Bez tam nevajadzētu aizmirst arī citas priekšrocības, piemēram, veselības apdrošināšanu, ceļa atlīdzību un prēmijas.

 1. Darba grafiks

Zinot, ka jums ir jāstrādā no pirmdienas līdz piektdienai, nepietiek. Jums vajadzētu pārliecināties, cik stundas jums jāstrādā vienā dienā, ieskaitot piešķirto laiku pusdienām vai pārtraukumiem. Aizņemtā perioda laikā jums, iespējams, būs jāstrādā virsstundas, lai jums būtu jāzina, kā uzzināt par vienošanos, tostarp par to, kā jums tiks samaksāts par virsstundu darbu un par to, kā rīkoties ar virsstundu darbu.

 1. Sākuma datums

Zinot, kad jums vajadzētu sākt savu pirmo dienu jaunajā darbā, ir ļoti svarīgi, jo tas attiecas uz to, kad jums vajadzētu vērsties pie sava iepriekšējā darba devēja atkāpšanās vēstules. Turklāt jums ir jāsagatavo pirmā diena jaunajā uzņēmumā. Vienmēr ir iespējama cilvēka kļūda, tāpēc jums jāpārliecinās, ka līgumā uzrakstītais sākuma datums ir tas, kuru iepriekšējā sanāksmē esat vienojušies ar iznomāšanas menedžeri. Ir svarīgi arī zināt, kad beidzas līgums, lai jūs varētu iestatīt nākamo plānu, ja vēlaties turpināt darbu.

 1. Slimības dienas un atvaļinājumu politika

Ir svarīgi pārbaudīt, cik daudz apmaksātu lapu jūs varat veikt gadu, lai jūs varētu plānot, kā jūs tos izmantosit. Kā jauns darbinieks jums arī jāzina, kad jums ir atļauts veikt atvaļinājuma dienas. Neaizmirstiet pārbaudīt, kā jūs varat ierosināt atvaļinājumu, ārkārtas atvaļinājumu un slimības atvaļinājumu.

 1. Izbeigšanas noteikumi un nosacījumi

Kad jūs zināt, kāda veida uzvedība var izraisīt darba pārtraukšanu, jūs zināsit, kā izvairīties no šo kļūdu izdarīšanas. Jums arī jānoskaidro punkts par atkāpšanās procedūrām, ja pastāv nosacījums, ka jūs vēlaties atstāt uzņēmumu pirms līguma noslēgšanas.

Kas ir darba līgums?

Pirms paraksti, rūpīgi izlasi!

Darba līgumu  paraksta darba ņēmēja un darba devēja.  Tas nosaka, ka abu pušu, gan darba ņēmēja un uzņēmuma tiesības un pienākumus. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par to, kas ir iekļauts, kā arī līguma priekšrocības un trūkumus.

Kas iekļauts darba līgumā

Darba līgums nosaka darba devēja un darba ņēmēja tiesības un pienākumus. Konkrētāk, darba līgumā var iekļaut:

Alga: līgumos tiks aprakstīta alga  vai komisija, par kuru ir panākta vienošanās.

Grafiks: dažos gadījumos darba līgumā iekļauj dienas un stundas, no kurām darbinieks paredzēts strādāt.

Nodarbinātības ilgums: darba līgumā tiks norādīts, cik ilgi darbinieks piekrīt strādāt uzņēmumā. Dažos gadījumos tas var būt pastāvīgs laika periods. Citos gadījumos tas var būt līgums, kas noteikts uz noteiktu laiku. Dažkārt ir noteikts minimālais ilgums, ar iespēju pagarināt šo termiņu.

Vispārējie pienākumi: līgumos var uzskaitīt dažādus pienākumus un uzdevumus, ko darba ņēmējs, pildot darba pienākumus, plāno pildīt.

Konfidencialitāte: Lai gan jums var būt nepieciešams parakstīt atsevišķu neizpaušanas līgumu, dažkārt līgums var ietvert paziņojumu par konfidencialitāti.

Komunikācijas: ja darbinieka loma ir saistīta ar sociālo mediju, tīmekļa vietņu vai e-pasta apstrādi, līgumā varētu iekļaut punktu, ka uzņēmums saglabā īpašumtiesības un kontrolē visus sakarus.

Pabalsti: līgumā jāparedz visi solītie pabalsti, ieskaitot, bet ne tikai, veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma laiku un citus procentus, kas ir daļa no nodarbinātības.

Nākotnes konkurence: dažkārt līgumā iekļauts nekonkurēšanas līguma punkts Šis ir līguma punkts, kurš nosaka, ka, aizejot no uzņēmuma, darbinieks nesāks strādāt konkurenta uzņēmumā.

Citi iespējamie termini ietver īpašumtiesību līgumu (norādot, ka darba devējam pieder visi ar darbu saistīti materiāli, ko sagatavojis darbinieks), informācija par strīdu risināšanu darbā vai kvalifikācija par to, kur darbinieks var strādāt pēc uzņēmuma atstāšanas (tas ir veids, kā ierobežot konkurence starp saistītajiem uzņēmumiem).

Rakstiskā darba līguma priekšrocības un trūkumi

Rakstisks līgums ir lielisks veids, kā skaidri definēt darbu, jūsu pienākumus un jūsu priekšrocības. Tas novērš jebkādu neskaidrību par darbu.

Tomēr pirms tā parakstīšanas noteikti uzmanīgi izlasiet visus darba līguma elementus. Pārliecinieties, vai esat apmierināts ar katru līguma daļu. Ja pārtraucat līgumu, var rasties juridiskas sekas. Tādēļ pārliecinieties, ka jūs spējat atbalstīt katru rakstveida līguma daļu. Piemēram, ja līgums pieprasa palikt pie darba minimālā laika posmā, pārliecinieties, ka jūs to varēsiet izdarīt. Tāpat, ja līgumā ir noteikts, kur jūs varat strādāt pēc uzņēmuma atstāšanas, apsveriet, vai jums tas ir apmierināts.

Dažādi darba līguma veidi

Darba līguma veidi

Šveicē tiek nošķirti šādi dažādie darba līgumi: individuālie darba līgumi, kolektīvie darba līgumi, standarta darba līgumi.

Individuālie darba līgumi

Atsevišķi darba līgumi reglamentē darba devēju un darbinieku tiesības un pienākumus. Uz tiem neattiecas nekādas formālas prasības, un, izņemot mācekļa līgumus, tas var būt arī mutiska vienošanās rezultāts. Tomēr abu pušu interesēs ir rakstveidā noslēgt līgumu. Īpaši noteikumi, piemēram, konkurences aizliegums vai virsstundu noteikumi, jānosaka rakstiskā darba līgumā.

Tiek nošķirti termiņi (līgums beidzas sākumā noteiktajā datumā) un beztermiņa līgumi (līgums beidzas ar paziņojumu par līguma laušanu).

Kolektīvie darba līgumi

Darba devēju un darbinieku apvienības ir noslēgušas koplīgumus. Šajos līgumos sociālie partneri nosaka minimālās prasības (piemēram, minimālo algu), kuras atsevišķos darba līgumos nevar tikt samazinātas. Tiek nošķirti vispārēji saistoši (nozarei raksturīgi) līgumi un vispārēji nesaistoši līgumi (tikai tirdzniecības asociāciju locekļiem).

Standarta darba līgumi

Standarta darba līgumi ir federālie vai kantonu tiesību akti. Tie reglamentē darba apstākļus ar noteikumiem par darba laiku, atvaļinājumu, paziņojumu periodiem utt. Kantoniem ir jāievieš standarti darba līgumi par darba apstākļiem lauksaimniecībā un mājsaimniecībā. Standarta darba līguma noteikumi tieši attiecas uz darba apstākļiem, kas pakļauti standarta darba līgumam, ja individuālajā darba līgumā nav panākta vienošanās par neko citu. Atkārtotas un nepareizas atalgojuma samazinājuma gadījumā nozarēs, kurās nav vispārēji saistošu kolektīvu darba līgumu, kompetentās iestādes var pieņemt uz noteiktu laiku noslēgtus standartlīgumus ar saistošām minimālajām algām.

5 vienkārši soļi lai izkļūtu no parādu bedres.

Lūk, piecu soļu sistēma lai izkļūtu no tās parādu bedres. Šī sistēma tiek plaši aprakstīta grāmatā kura Amerikā ir pārdotākā šogad.
Ja jūs esat viens no 80% kas ir parādā, tad tas ir pavisam grūti, jo jums nav nekādu iespēju apsvētr investēt vai ietaupīt jūsu naudu.

Parāds visbiežāk ir blokāde kas attur cilvēkus no labākas un bāgātnieku cienīgas dzīves, liedzot baudīt to, ko ir pelnijuši. Galu galā mēs nēesam piedzimuši, lai ik rītu mostos un domātu kā atmaksāt to studiju kredītu vai ātros kredītus ko sen esam aizņēmušies, bet ar lielo procentu likmi nēesam tikuši galā, tā tam nav jābūt!

Lai gan viss šķiet bezcerīgi, ir izeja… Un te centīsimies to pierādīt. Ir izveidota 5 sistēmu soļi, lai ļautu šķirties no kredīts parādniekiem uz visiem laikiem.
Šī ir viena un tā pati sistēma, kas aprakstīta NYT vislabāk pārdotāko grāmatu topā- ” I Will Teach You To Be Rich”, tūkstošiem cilvēki ir to izmantojuši, lai pēc iespējas ātrāk nomakātu kredītu, ātrāk nekā bija to iedomājušies.

Brīdinājums! No parādiem izkļūt nav viegli. Dažiem tas liksies grūtākais kas dzīvē ir noticis, bet nesatraucieties, šie 5 soļi jums palīdzēs.

1.Solis Apziniet cik pavisam kopā ir parāds.

Daudziem tas var šķist vienkārši, bet citiem pavisam grūti un nepatīkami. Galvenais ir neaprobežoties, cilvēki apzinoties reālo stāvokli sāk nokaunēties. Nerocies smiltīs pirms laika, paskaties uz reālo situāciju, novērtē.

Tieši tas ir tas ko kredītkaršu un aizdevēju uzņēmumi vēlas,- jūs saņemat ikmēneša rēķinu, varat samaksāt to minimumu kas prasīts, ar domu ka izkļūstat no parādu bedres, bet tā nav, procenti aug, jo tas minimums reizēm tiek kavēts. Realitāte ir tāda, ka minimālie maksājumi sāk rakt jums dziļu bedri.

STOP!

Es izaicinu pacelts augšup savu parādu. Tu vari darīt to smago darbu tagad vai nekad, vēlāk tas var kļūt par neiespējamu!
Ejiet cauri konta izraktiem, zvaniet uzņēmumiem, dariet visu nepeiciešamo lai uzzinātu kopējo parādu. Jūs varat izmantot tabulu, lai atvieglotu darbu.

Rīks palīdzēs saprast cik esat parādā un kādas ir aizdevēju procentu likmes.

Darīts?

Pirmais solis noteikti ir grūtākais, bet tas ir solis pretī labākai dzīvei.
Ja tev šķiet, ka kopējais parāds ir pārāk liels, tad atceries divas sekojošas lietas

 1. Kādam ir lielāk parāds nekā jums.
 2. No šīs dienas skaitlis tikai samazināsies. Tas ir beigu sākums.
 3. Solis. Izvēlies ko maksāt pirmo.

Tu jau esi apzinājies savu kopējo parādu, tagad esi gatavs stratēģiski uzbrukt tam.

Lai to izdarītu ir nepieciešams noteikt prioritātes kur;s no parādiem tas vispirms būs vai hipotekārais kredīts, patēriņa kredīts vai kāds no ātrajiem kredītiem. Te ir jābalstās uz procentu likmi katram aizdevumam.

2. Solis. Tev vajadzētu sāk apmaksāt kredītu ar visaugstāko % likmi.

Piemēram, ja A kredītkartes debets ir 1000 EUR ar 12% procentu likmi un kredītkarte B ir 1500 EUR par 6% procentus, jūs vairāk ietaupītu, ja koncentrētos uz kredītkarti A.
Ja runa ir par studentu aizdevumu, tad faktiski var ietaupīt tūkstošiem eiro katru gadu – tērējot vairāk katru mēnesi maksājumos.
Jā, izlasie vērīgi! Varam ietaupīt daudz naudas tērējot maksājumiem vairāk.

Pieņemsim, ka tev ir 10,000 EUR studiju aizdevums, ar 6,8% procentu likmi uz 10 gadu atmaksas termiņu, tad ar standarta ikmēneša maksājumu, būs jāmaksā apmēram 115 EUR mēnesī.
Bet pārbaudīt, cik daudz varat ietaupīt gadā ir ja maksā tikai 100 EUR un vairāk katru mēnesi: (piemērs attēlā)

Kā teicu iepriekš, maksājot minimumu var izrakt dziļu bedri maciņam, bet maksājot kaut 20 Eur un vairāk var ietaupīt.
Tu vari sev palīdzēt, arī maksājot mazāku naudas summu ietaupijumi būs.
Alternatīvai, varat izmantot arī metodi “parādu pikas”, kas ir paskaidrots te (aptuvenai 2:00):

3. Solis. Kārdinājumam NĒ!

Ja esi apņēmies apmaksāt parādus, tad vairāk kredītus ņemt būtu negodīgi pret sevi!
Tapēc atceries izdarīt šādas lietas lai kļūtu bagāts:

 1. Paņem savu maku;
 2. Izņem visas kredītkartes;
 3. Nosūti tās uz Arktiku.

Nu varbūt nav jābūt tik eksremālam, bet tas vismaz atturēs kādreiz izmantot tās, vismaz līdz brīdim kad kredīti tiek apmaksāti.
Mans mīļākais padoms tev ir,- paņem bļodu ar ūdeni, iemet kredītkartes un sasaldē. Kā arī izdzēsies no visām ātro kredītu mājaslapām.Nopietni.

Kad centīsieties to dabūt ārā no lielā leduskluča, būs laiks, lai apdomātu vai vispār tas ir nepieciešams.
Vai arī ielikt tos seifā, seifa paroli uzticēt citai personai, kad parāds būs apmaksāts, tad varēsiet tos saņemt atpakaļ.

4.Solis. Vienošanās par zemāku procentu likmi var ietaupīt tūkstošus.

Ne visi cilvēki to realizē, bet vairākus 1000 EUR var ietaupīt tikai ar vienu 5 minūšu zvanu.
Ar ļoti vienkāršu zvanu var samazināt GPL un atdot maciņam pazaudēto naudu. Šādi daudzi cilvēki ir ietaupijuši.

TU: “Sveiki, es gatavojos aktīvi atmaksāt parādu sākot ar nākamo nedēļu, un es gribētu, lai jūs samazinātu manu kredītkartes procentu likmi.”

AIZDEVĒJS: “Un kāpēc?”

TU: “Es esmu nolēmis būt aktīvāk apmaksāt savu parādu, un tas ir iemesls, kāpēc es gribētu, lai jūs samazinātu procentu. Citas kartes piedāvā man lieliskas procentu atlaides. Vai jūs varat samazināt par 50%, vai tikai 40% ? ”

AIZDEVĒJS: “Hmmm … Pārskatot jūsu kontu, es baidos, ka mēs nevaram piedāvāt zemāku procentu likmi.”

TU: “Kā jau minēju iepriekš, citas kredītkartes piedāvā man pat nulle procentus ievadot likmes 12 mēnešu laikā, kā arī GPL, kas ir puse, ko jūs piedāvājat. Es esmu bijis klients XX gadus, un es nevēlos, lai man būtu jāpārslēdzasuz zemāku procentu karti. Vai jūs varat pielāgot citām kredītkaršu likmēm, vai arī jūs varat vismaz dot kādu % zemāk? ”

AIZDEVĒJS:”Es redzu … Hmm, ļaujiet man pamēģināt piedāvāt jums atlaidi. Par laimi, šī sistēma pēkšņi ļauj man piedāvāt jums pazeminātu GPL. Tas stājas spēkā nekavējoties. ”

Tas ir patiešām tik vienkārši, lai ietaupītu naudu 5 minūtēs.
Ja zvans ir bijis veigsmīgs, tad dariet sekojošas lietas:

 1. Sviniet, tas ir bijis liels un nozīmīgs darijums.
 2. Pārliecinieties vai esat pielāgojis to visu diagrammā, tagad procenti ir mazāki, urrā!

Pamēģiniet šo triku arī citiem parādiem! Tālāk ir laiks pāriet uz iecienitāko soli.

5. Solis. Izlemiet kā jūs gatavojaties apmaksāt parādus- izmantojiet savus splēptos ienākumus.

Ja tu esi jau tik tālu, tad iespējams domā, ”Tas viss ir lieliski, bet kur es varu iegūt naudu parādu atmaksai?”
4 ieteikumi, lai atrastos līdzekļi tam.:

 1. Izmanto naudu kuru esi atguvis 4. solī.
 2. Izmanto naudu no neapzinīgas atpūtas pa klubiem un pirkumiem, u.c.
 3. Nopelni vairāk.
 4. Izmanto negaidītos ienākumus. (dāvinājumi, mantojumi)

Nopelnīt vairāk naudas.

Vienmēr ir uzskatīts, ka ir limits, cik daudz var ietaupīt, bet nav ierobežojumu, cik daudz jūs var nopelnīt. Kā tas ir sastīts ar parādu nemaksāšanu? Nu, iedomājieties, kam papildus 1000 EUR mēnesī (vai vairāk), ko jūs varētu atdot uz savu parādu. Labākā daļa: daudz vieglāk nopelnīt 1,000 EUR, nekā 1000 EUR no sava budžeta.

Tikai daži piemēri, kā nopelnīt vairāk naudas:
Saņemiet 5000 EUR paaugstinājumu, vienkārši 15 minūšu sarunu ar savu priekšnieku (šī iespēja ir bez maksas). Nopelni 1000 EUR, 2000 EUR, 5,000 EUR vai vairāk, ik mēnesi, vienlaikus saglabājot savu ikdienas darbu. Lai ko jūs izvēlētos, ieguvumi var būt milzīgi un aizrakt ievērojamu bedri jūsu parādiem šodien. Izkļūšana no parādiem ātri, ir viens no labākajiem finanšu lēmumumiem ko jūs kādreiz būsiet veicis.

Slepenais ierocis lai nopelnītu vairāk ir parādu atmaksāšana.
P.s. Atbildīga aizņemšanās ir pamatu pamats.

Ātrs kredīts internetā

Izvēlies sev piemērotāko piedāvājumu. Aizpildi reģistrācijas anketu, norādot savus personas datus un kontaktinformāciju, kā arī bankas konta numuru. Noslēdz reģistrācijas procesu, pārskaitot

aizdevējam simbolisku reģistrācijas maksu (parasti 1 santīms). Piesakies nepieciešamajai kredīta summai  un apmēram 10 līdz 20 minūšu laikā saņem savā kontā sev nepieciešamos līdzekļus. Ātrs kredīts internetā ir vien 5 soļu un dažu peles klikšķu attālumā. Ātrs kredīts internetā tiek izsniegts bez ķīlas vai galvotāja nepieciešamības, turklāt, lai aizņemtos tev nav jāpamet savs datorkrēsls, jo visas darbības notiek ar interneta starpniecību. Lai kur tu arī atrastos, ja vien tev ir pieejams internets ir sava e-pasta adrese, mobilais telefons un bankas konts, ātrs kredīts internetā ir ērta iespēja aizņemties līdz algai trūkstošās finanses.

atrs-kredits-interneta

Ko darīt parādniekiem ar savu slikto kredītvēsturi?

Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir sastopami ārkārtīgi plašā piedāvājumu diapazonā, gan jauniešiem, gan vecākiem cilvēkiem, gan mazākā, gan lielākā apjomā, tāpat arī ar dažādiem atmaksas termiņiem – no pāris dienām līdz pat vairākiem mēnešiem gariem. Spēj tik neapjukt kredītu džungļos!

Piemēram, Credit24.lv piedāvājumā ir ātrs kredīts internetā apjomā no 50 EUR līdz 1500 EUR uz laiku no 14 dienām līdz 24 mēnešiem. Credit24.lv aizdevums tiek pārskaitīts 15 minūšu laikā un būs pieejams personām no 18 līdz 70 gadu vecumā.

Savukārt Sohocredit.lv piedāvājumā būs ātrs kredīts internetā apjomā no 50 EUR līdz 350 EUR uz laiku no 7 līdz 30 dienām. Sohocredit.lv ātrais aizdevums internetā būs pieejams personām no 20 līdz 65 gadu vecumā un tavā kontā nonāks apmēram 10 minūšu laikā. Pirmais kredīts līdz 150 Ls tiek izsniegts bez maksas.

Arī Greencredit.lv piedāvājums ir viens no ātrākajiem internetā atrodamajiem. Greencredit.lv ātrais kredīts internetā tavā kontā nonāks 10 minūšu laikā un saņemt vari no 25 EUR līdz 350 EUR uz termiņu no 5 līdz 30 dienām. Greencredit.lv piedāvājums iespējams personām vecumā no 20 līdz 75 gadiem. Turklāt pirmais kredīts līdz 150 EUR pieejams bez procentiem.

Ātrs kredīts internetā būs piemērots veids papildināt savu maciņu līdz algas dienai ikvienam, kuram ir regulāri ienākumi un kurš skaidri apzinās visus aizņemšanās riskus.

Aizņemies atbildīgi, kritiski izvērtējot savas finanšu iespējas!

Credit24

credit24-baneris

Ikvienam no mums sadzīvē var rasties neparedzētas situācijas, kad steidzami nepieciešami papildus līdzekļi, piemēram, lai iztiktu līdz algai vai nomaksātu ikmēneša rēķinus. Internetā ir pieejami daudz dažādi izdevīgi aizdevumi, ka ikvienam maksātspējīgam debitoram dod iespēju aizņemties izdevīgi un nepārmaksāt. Šoreiz Mr.Kredīts piedāvā ieskatu kompānijas Credit24 piedāvājumos un aizņemšanās nosacījumos, jo šī ir viena no pieprasītākajām kompānijām Latvijā.

Credit24 saviem klientiem piedāvā aizņemties ātro kredītu bez ķīlas un galvojuma. Šajā kompānijā pieejami ātrie kredīti sākot no 50 Ls līdz pat 2000 Ls. Bet kredītu atmaksas termiņi ir sākot no 14 dienām līdz 24 mēnešiem. Potenciālais kredīta ņēmējs pats var izvēlēties aizdevuma summu, gan vēlamo atmaksaus laiku. Pozitīvas atbildes gadījumā naudu savā kontā saņemsi 10 -20minūšu laikā.

Credit 24 izsniedz aizdevumus

 • Latvijas Republikas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar beztermiņa atļaujām, vecumā no 18 līdz 70 gadiem. Īpaši jāuzsver, ka klientiem jābūt bez kavētiem maksājumiem un nenokārtotām parādsaistībām. Nav vēlami arī nenomaksāti kredīti Credit24 uzņēmumā. Pats galvenais – Jums nepieciešami regulāri ienākumi, kas būs kā garantija kompānijai, ka spēsiet laikus nomaksāt aizdevuma summu.

Atceries, ka aizdevuma saņemšanā būs nepieciešams bankas konts un aktīvs mobilā telefona pieslēgums.

Credit24 aizdevumu atmaksa

Pēc saviem ieskatiem un iespējām aizdevumu varēsi nomaksāt gan savā internetbankā, gan bankā un Latvijas Pasta nodaļās visā Latvijā.

Ātrais kredīts internetā var noderēt ikvienam, īpaši, ja radušā radušās naudas problēmas. Galvenais nosacījums, lai aizņemšanās noritētu bez liekas kavēšanās – nekavē kredīta atmaksas termiņu, bet centies savlaicīgi atmaksāt naudas summu un nepārkāpt līguma nosacījumus. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams pagarināt aizdevuma termiņu uz 7, 14 vai 30dienām. Jāatceras, ka šis ir maksas pakalpojums.

Jāuzsver, ka Credit 24 ir pieejama ikvienā brīdī – ja steidzami nepieciešami līdzekļi aizņemties vari jebkurā diennakts laikā, 7dienas nedēļa. Ja pieteiksies aizdevumam pēc kompānijas darba laika – aizdevuma pieteikums tiks izskatīts nākamās dienas rītā. Un pozitīvas atbildes gadījumā naudu savā kontā Tu saņemsi bez liekas kavēšanās.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu noteiktajā laikā, rūpīgi izlasi gan kredīta līgumu, gan pārdomā savu atbilstību aizdevuma līguma noteikumiem. Neaizņemies, ja tas nav nepieciešams un neesi drošs par aizdevuma atmaksas iespējām. Neskaidrību un jautājumu gadījumā sazinies ar Credit24 speciālistiem. Esi atbildīgs – aizdevums nav joka lieta, bet gan nopietna atbildība.