Kas jums jāzina par darba līgumiem

Apsveicam. Pēc neskaitāmām intervijām, jums beidzot tika piedāvāts sapņu darbs. Viss, kas tagad ir jādara, jums ir teikts, ir parakstīt uzņēmuma darba līgumu. Jūs skenējat dokumentu, un juridiskie lietotāji to ātri pārņem. Ko darīt? Vai jūs parakstāt tagad vai riskējat zaudēt darbu, ja jums tā nav?

Rakstveida darba līgumi ir standarta prakse augsta līmeņa vadītāju amatos, bet eksperti saka, ka viņi arvien vairāk kļūst par darba samaksas nosacījumu katram darbinieka līmenim. Turklāt šādi līgumi kļūst arvien sarežģītāki, jo darba devēji cenšas sevi pasargāt no iespējamiem zaudējumiem, ja attiecības sāks.

Slikta ekonomika un no tā izrietošie atlaišanas gadījumi daudziem uzņēmumiem izmaksāja dūšīgas atlaišanas paketes.

Rakstisks darba līgums skaidri nosaka, kas ir darījums. Tas nedrīkst novērst pārpratumus, bet tas noteikti samazina tos.”

Parasti darba līgumā ir izklāstītas abu pušu tiesības, pienākumi un pienākumi. Tas var būt vienas lapas piedāvājums vai 10 lappušu.

Neatkarīgi no tā, kāda veida tā ir, darba līgums var būt biedējoša. Lūk, kas jums jāzina pirms pierakstīšanās punktētā līnijā:

Pārskatīšana, pārskatīšana, pārskatīšana

Nodarbinātības kontakti pēc būtības ir piepildīti ar juridisko žargonu, ko grūti saprast vidusmēra cilvēks. “Nekad neparakstiet neko, ko nesaprotat”.

Bet, ja tiek iesniegts līgums, cilvēki bieži uzskata, ka viņiem ir spiesti rīkoties ātri vai varbūt zaudēt darbu. “Potenciālajam darba devējam ir ļoti grūti pateikt nē, jo jūs vēlaties darbu”.Jāatceras, ka uzņēmums tērēja daudz laika un resursu. Tas ir maz ticams, ka tas atcels darba piedāvājumu, ja lūgsiet laiku pārskatīt līgumu.

Lai gan nav tiesību normu, kas piešķir jums labvēlības termiņu dokumenta izskatīšanai, “tas ir saprātīgs lūgums lūgt laiku, lai pārskatītu līgumu, un saņemt juridisku padomu”. “Ja viņi saka:” Nē, jums tagad ir jāparakstās, “tas jums dos pauzi. Tas jums daudz pastāstīs par jūsu potenciālo darba devēju.”

Kas būtu jāsedz līgumam

Līdztekus tādiem pamatelementiem kā sākuma datums, amata nosaukums un pienākumi un pienākumi, visi jūsu finansiālās kompensācijas aspekti ir skaidri jādokumentē, jo īpaši, ja jūsu algas struktūra ir sarežģīta. Tas ietver pamatalgu, paaugstina jūs apsolīto, komisijas naudu, prēmijas, akciju opcijas, peļņas sadali un to, kā jūs saņemsiet kompensāciju par virsstundām. “Ja jūs, piemēram, skatāties komisiju, jūs vēlaties uzzināt ne tikai to, cik daudz, bet, kad tas ir uzsākts, vai tas notiek pēc maksājuma vai darījuma parakstīšanas?” viņa saka.

Pārliecinieties, ka kontaktpersona ietver sevī visus īpašos solījumus vai apsvērumus. Ja jums tiek dota mutiska apsolīšana sešus mēnešus uz priekšu ar samaksu, vai, iespējams, gada laikā pārcelties uz uzņēmuma Ņujorkas biroju, saņemiet to rakstiski. “Izdomājiet, kas jums ir svarīgs, un pārliecinieties, ka tas ir līgumā”.

Citi nosacījumi, kurus darba devējs, iespējams, ietvers, ir līguma laušanas noteikumi, tostarp atlaišana no darba un visi pēcnodarbinātības ierobežojumi.

Sarunas par labākiem noteikumiem

Darba līgumi bieži vien nepietiekami aizsargā darbinieka intereses. Sliktāk, līgums var samazināt vai noņemt tiesības, kuras jums ir tiesības saskaņā ar likumu. “Bieži vien darba devēji saka:” Šis ir standarta līgums, kas ikvienam ir jāparaksta”. Bet, tāpat kā jebkura līguma gadījumā, darba līgumus var apspriest atkarībā no jautājuma un vai jums ir sviras efekts kā prasmes vai pieredze vai specializētas zināšanas. Ja līgumā ir kaut kas jums nepatīk vai trūkst, lūdziet izmaiņas. “To nekad nevar ievainot.”

Sarkani karogi

Viena no jomām, kam līgumā ir jāpievērš īpaša uzmanība, ir izbeigšanas klauzula. Daudzi darba devēji parasti piedāvā izbraukušajiem darbiniekiem tikai minimālo atlaišanu, kas nepieciešama likumā. “Tomēr, bez līguma, lielākā daļa darbinieku ir tiesīgi saņemt vairāk nekā minimālo un dažos gadījumos daudz lielākus nekā minimums”.

Vēl viena joma ir ierobežojumi, kas attiecas uz darbu pēc darba, kas var kavēt jūs konkurēt ar savu bijušo darba devēju vai pasūtīt klientus, piegādātājus vai bijušos kolēģus, ja jūsu darbs tiek pārtraukts. Daudzi darbinieki neapzināti piekrīt nelabvēlīgiem ierobežojumiem viņu darbībai pēc tam, kad viņi pamet uzņēmumu.

Trauksmes zvani ir jāzvana arī tad, ja jums tiek lūgts parakstīt jaunu līguma viduslīniju. “Ja jūsu darba devējs iepazīstinās jūs ar jaunu līgumu, neatkarīgi no tā, vai tas ir sešus mēnešus vai gadu vēlāk, esiet ļoti uzmanīgs, lai nodrošinātu, ka tas neaizņem kaut ko, kas jums jau ir tiesības.”

Saites, kas saistās

Cik saistošs ir darba līgums? Tas atkarigs. Parasti rakstveida darba līgums būs izpildāms abām pusēm, ja tas ir godīgs un pienācīgi izstrādāts.

Nav pārsteidzoši, “Noteikumi, kas rada vislielāko satiksmi, ir tādi, kādi darbiniekiem ir tiesības pēc izbeigšanas un ierobežojoši līgumi pēc darba.”

Daudzi faktori var padarīt tiesas neizpildāmu līgumu, ieskaitot valodu, kas uzskatāma par neskaidru vai neskaidru, vai arī, ja var pierādīt, ka darbinieks ir parakstījis līgumu.

Ja neesat pārliecināts par līguma noteikumiem vai jūtaties nepatīkami, meklējiet atbilstošus padomus. “Liela daļa mana darba ir veltīta slikta līguma atcelšanai, ko kāds neapzināti parakstīja pirms gadiem”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Post Navigation