Cik stabili ienākumi ir frīlanceriem

ienākumi frīlanceriem

Frīlanceru skaits strauji pieaug ar katru dienu ar vien vairāk. Tirgū ir arvien vairāk programmētāju, tekstu autoru, virtuālo asistentu un citu speciālistu, kuri izvēlas būt paši sev priekšnieki, nevis strādāt tradicionālajā stundu darbā no 9:00 līdz 17:00.

Būt pašam savam priekšniekam, ceļot un pārvaldīt savu laiku ir tikai dažas no daudzajām frīlanceru darba priekšrocībām. Tomēr stabilu ienākumu gūšana daudziem frīlanceriem bieži vien ir izaicinājums.

Šajā rakstā uzzini vairāk par to, cik stabili ienākumi ir frīlanceriem un kā šo situāciju optimizēt, ja tu pats esi frīlanceris.

Frīlanceru ienākumi – stabili vai nē?

Galvenā atšķirība starp frīlanceru un tipisko darbinieku ir tā, ka frīlanceri paši veido savu darba grafiku. Viņu pašu pārvaldē ir gan viņu pienākumi, gan arī laiks, kad tie tiek veikti. Nereti arī pašam ir jāmeklē priekšnieki jeb projektu, darbu pasūtītāji.

Mūsdienās ir pieejamas dažādas platforma sun aplikācijas, kā, piemēram, Fiverr, kur frīlanceriem ir daudz vienkāršāk veikt pasūtījumus vai tos izpildīt. Veidojas radoša komunikācija un sadarbība ar projektu pasūtītājiem.

Tacu līdz ar to frīlancerim var nebūt stabili ienākumi. Lielā mērā tas ir atkarīgs no frīlancera paša iniciatīvas un motivācijas nopelnīt konkrētu, noteiktu summu nedēļas vai mēneša izpildījumā. Protams, var trūkt arī pasūtījuma konkrētajā darba tirgū, taču mūsdienās tā iespējamība ir visa maza.

Vairāk par darba kārtību lasi rakstā Kāds ir freelance darbs. Turpmāk rakstā sekos padomi, kas varētu palīdzēt frīlancerim sakārtot savas finanses.

frīlancera ienākumi

Kā frīlancerim iegūt lielāku stabilitātu ikdienā?

Ir vairāki veidi, kas var palīdzēt frīlancerim stabilizēt savus ikmēneša ienākumus. Protams, par to ir vairāk jādomā un jāplāno. Lūk, metodes, ko ir vērts ieviest savā ikdienā, ja esi frīlanceris.

Veido savu naudas plūsmas prognozi

Pirmais solis, lai stabilizētu savus ienākumus kā frīlancerimks, ir vizuāli attēlot savus paredzamos ienākumus, plānotos ienākumus un darbības izdevumus. Trīs, sešu vai 12 mēnešu naudas plūsmas prognoze sniegs tev ātru ieskatu potenciālajā nākotnē. Tā ļaus arī analizēt savus finanšu paradumus un veikt nepieciešamās korekcijas. 

Naudas plūsmas prognoze var šķist nedaudz ierobežojoša, tomēr šis solis ne tikai palielinās tavu drošību, bet arī parādīs, cik daudz tev ir nepieciešams nopelnīt, lai dzīvotu tādu dzīvesveidu, kādu vēlies.

Aktīvi meklē jaunas darba iespējas

Aktīva darba meklēšana ir diezgan pašsaprotams padoms frīlanceriem. Un tomēr bieži vien tas netiek ņemts vērā. Kāpēc? Laiks, kas tiek pavadīts, strādājot pie uzticētajiem projektiem, var būt ļoti laikietilpīgs, kā arī saziņa ar klientiem, rēķinu izrakstīšana, iespējamie labojumi un citas administratīvās darbības. 

Tomēr ir svarīgi turpināt meklēt jaunus vadītājus un klientus, kamēr tiek strādāts pie projektiem. Ieteicams 10-20 % no sava laika veltīt jaunu klientu piesaistīšanai. Protams, tev var būt savi  pastāvīgie klienti, uz kuriem droši var paļauties, lai saņemtu ieteikumus un rekomendācijas, bet tas var mainīties atkarībā no mēneša.

Parūpējies par to, ka saņem regulārus ienākumus

Kontaktu tīkla izveide, kā arī lielu projektu un pastāvīga darba iegūšana var prasīt zināmu laiku. Viena no labākajām lietām, ko tu vari darīt savam biznesam, var būt tādu regulāru ienākumu modeļa izveide kā tavs ienākumu plūsmas avots. 

Tas ne tikai palīdzēs tev izveidot regulāru algu, bet arī palīdzēs taviem klientiem iekļaut tavuspakalpojumus savos izdevumos. 

Šeit ir daži soļi, ko var veikt, lai palīdzētu sev izveidot regulāru ienākumu plūsmu:

  • Izveidot projekta atskaites punktus un lūdz klientus maksāt pa daļām dažādos projekta pabeigšanas posmos. 
  • Novērs nekonsekvences ar atrunu līgumiem – ja ir klienti, kas regulāri vēršas pie tevis ar nelieliem projektiem, apsver iespēju noslēgt ar viņiem ikmēneša līgumu. 

Šādā veidā viņi varēs iekļaut tavu pakalpojumus savos biznesa izdevumos, un nebūs jāatceras izrakstīt viņiem rēķinu par katru sīkumu. Šis solis mazinās spiedienu nepārtraukti iegūt jaunus projektus, ļaus veidot patiesas attiecības ar klientiem un pielāgot savus pakalpojumus klienta konkrētajām vajadzībām. 

Pašnodarbinātība prasa daudz eksperimentēt un meklēt labākos risinājumus, taču rezultātā tieši tas galu galā palīdzēs pietuvoties finansiālajai stabilitātei. 

Ieskaties arī citos mūsu rakstos – Kāpēc interneta veikali ir tik populāri un Kādēļ nepieciešams darba līgums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Post Navigation